Консульство Бельгии

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ

Для запиту на туристичну візу до Бельгії наступні документи мають бути подані Вами до посольства

1.  Дійсний проїзний документ (наприклад закордонний паспорт), в який може бути проставлена віза. Термін дії даного документу має бути на 3 місяці довшим за термін дії візи.

Будь ласка, надайте дві копії першої сторінки закордонного паспорта та по одній копії Шенгенських віз, виданих протягом останніх 3 років.

Якщо з Вами подорожує дитина, рекомендовано подати її проїзний документ. Однак, у разі відсутності у дитини проїзного документу, розгляд заяви буде проводитися на розсуд Посольства.

2.  Анкета на отримання візи, заповнена належним чином і підписана; а також 1 недавня фотографія прохача.

3.  Детальна програма вашого туристичного перебування, бронювання готелю з доказом попередньої оплати, або ж доказ того, що ви будете проживати у приватної особи і т.д.

4.  Документи, які засвідчують ваше достатнє фінансове забезпечення (деталізована банківська виписка про стан рахунку за останні 3 місяці…).

5.  Підтвердження бронювання квитків в обидва кінці. Після отримання позитивного рішення відносно вашого запиту, посольство може запросити підтвердження купівлі іменних квитків.До моменту отримання відповіді не слід купувати квитки.

6.  Підтвердження того факту, що на час своєї подорожі прохач підпадає під дію медичної страховки, індивідуальної або колективної, яка покриває ймовірні витрати на репатріацію, спричинену медичними факторами, а також невідкладні витрати на медичне обслуговування. Дана страховка може бути придбана на території України особисто прохачем, або ж запрошуючою стороною на території відповідної іноземної держави. Страховка має діяти на всій території Шенгенської зони і має покривати весь період перебування прохача за кордоном. Мінімальна страхова сума – 30 000 євро.

РЕКОМЕНДОВАНІ ДОКУМЕНТИ

1.  Довідка з місця роботи, в якій  зазначено, що за заявником зберігається робоче місце на період подорожі до Бельгії та довідка про відпустку.

• У випадку, якщо заявник є приватним підприємцем, потрібно надати копію свідоцтва про державну реєстрацію приватного підприємства.

• У випадку, якщо заявник є пенсіонером, потрібно надати копію пенсійного посвідчення.

• У випадку, якщо заявник навчається, потрібно надати  оригінал довідки з університету.

Перераховані вище документи є базовими документами для запиту на візу. Посольство Бельгії чи уповноважена консульська установа залишають за собою право вимагати від заявника надання додаткових документів.

РОЗГЛЯД ЗАПИТУ

Процедура розгляду запиту на візу може тривати певний час, тому вам необхідно подати запит якомога раніше (приблизно за 3-4 тижні). Запит у деяких випадках може бути надіслано у Відділ у справах іноземців при Міністерстві внутрішніх справ Бельгії, який прийме відповідне рішення (адреса: Chaussée d’Anvers 59 B, 1000 Bruxelles, tel. 02/206 15 99, fax 02/274 66 91, helpdesk.dvzoe@ dofi.fgov.be, https://dofi.ibz.be/)

ПРИМІТКИ

Неповнолітні діти, які подорожують самі або у супроводі інших осіб (не батьків) мають надавати дозвіл від батьків або законних опікунів на поїздку за кордон. Даний дозвіл повинен бути завірений апостилем. Неповнолітні діти, які подорожують у супроводі одного із батьків також повинні надавати дозвіл від матері чи батька, які не подорожують. Цей документ також повинен бути завірений апостилем.

У деяких випадках вимагається довідка зі школи або від навчального закладу, де зазначено, що дитина знаходиться на канікулах та не пропускає заняття.

Доступ на територію

Наявність візи не дає абсолютного права в’їзду на територію Бельгії чи Шенгенської зони. Коли ви прибуваєте на кордон та представляєте візу, вам може бути відмовлено у доступі на бельгійську територію, якщо у вас відсутні очевидні підтвердження наявності фінансових засобів та якщо ви не маєте можливості отримати фінансові засоби шляхом законної діяльності. Ви можете представити докази достатніх фінансових засобів представивши готівку, дорожні чеки, кредитні картки, оригінал офіційного запрошення, робочий контракт, банківські виписки, свідоцтво про підприємницьку діяльність та докази професійної діяльності.
Всі документи, складені українською чи російською мовою мають бути перекладені англійською, нідерландською, німецькою чи французькою мовами (довільний переклад).

Особи, що подали до Посольства фальшиві документи будуть нести відповідальність згідно діючого законодавства.